28/02/2015

Animoku @ Chibi Makkon


O Chibi Makkonu smo že pisali v enem izmed prejšnjih člankov, sedaj pa vas obveščamo, da se bo te "chibi" konvencije, ki bo v soboto, 21. marca 2015, v prostorih Zveze prijateljev mladine na Razlagovi 16 v Mariboru, udeležila tudi naša skupina.
Za bomo na dogodku pripravili dve stvari, in sicer majhen bazar z DVD in BluRay ploščki, mangami, knjigami, stripi in podobnim materialom ter srečelov. Nagradni sklad zajema preko 200 dobitkov (glejte sliko 1) in 75 srečk za žreb glavnih treh dobitkov (glejte sliko 2). Srečke bo možno dobiti na naši stojnici. Za vsak 1 € donacije naši skupini prejmete eno srečko. Del izkupička bo namenjen skupini Makkon, medtem ko bo ostalo namenjeno naši skupini za potrebe organizacije različnih dogodkov in druženj, pri čemer vam lahko sporočimo, da že delamo tudi na tem, da se v Mariboru ponovno začno izvajati Animoku druženja s projekcijami animejev in filmov, za kar pa bo tudi potrebnih nekaj financ, potrpljenja in prostovoljstva.

27/02/2015

Attack on Titan 1: Krvava gostija Titanov (kritika)


buy the book from The Book Depository, free delivery
Zvezek 1 - v angleščini
buy the book from The Book Depository, free delivery
Zvezek 1 - v nemščini

 




Attack on Titan je ravno to, na kar namiguje naslov. To je zgodba o velikanih, ki napadajo ljudi, kateri se skušajo ubraniti pred njimi, vendar brez dejanskega uspeha. Celotno človeštvo je nakopičeno znotraj treh zidov, ki so namenjeni za zaščito pred zunanjo nevarnostjo. Ni jih moč prebiti, vsaj tako so vsi mislili. A nekega dne se pojavi ogromen titan in v zidu Maria, najbolj zunanjem zidu, napravi luknjo ter tako omogoči ostalim titanom, da pridejo skozi in se gostijo s človeškim mesom. To je zgolj uvod v mango, ampak dogodki, ki sledijo, ustvarjajo odlično tobogansko vožnjo skozi akcijo, pustolovščino, fantazijo in misterij. Attack on Titan je sicer manga, ki ne prinaša ničesar novega, ampak Hajime Isayma kljub vsemu uspe uporabiti najboljše iz vsakega posameznega žanra in ustvariti napet prvi zvezek, ki premore odličen, sapo jemajoč odprt zaključek. Po drugi strani pa mangi najbolj primanjkuje karizmatičen osrednji lik, saj je Eren Jäger lahko včasih res prava nadloga. Če sem odkrit, so obstajali trenutki, ko bi ga tudi sam bil najraje vrgel k titanom. A vsemu navkljub Isayama ve, kako ustvarjati napetost in misterij. Na tej točki boste mnogi morda rekli, da je ta manga precenjena, vendar bodimo odkriti in priznajmo, da je odličen primer, kako vpeljati nekaj svežine v že ustaljena pravila in elemente vsakega posameznega žanra, ki ga lahko najdemo v tej mojstrovini.

OCENA: 4,5/5

Kri: Oshiijeva Saya (kritika)


Tokio, leto 1969. Na ulicah potekajo protesti proti vietnamski vojni, katerih se je udeležil tudi srednješolec Rei Miwa. Sprva mirni protesti se kmalu prelevijo v ulični spopad in Rei je primoran pobegniti s kraja dogajanja. Da bi se izognil policijskemu pregonu, se odpravi domov po stranskih ulicah, a na njegovo srečo, ali raje nesrečo, naleti na skrivnostno dekle s katano, ki sliši na ime Saya. Prizor, ki ga vidi, je pravi krvavi pokol. A še v istem trenutku se pojavita dva moža v črnem in eden izmed njiju onesvesti Reija. Ko se prebudi, ga najdejo policisti, ki ga zaradi okrvavljenih oblačil pridržijo. A ker se izkaže, da kri ni človeška, ga izpustijo. Kljub vsemu pa je za mesec dni izključen iz šole, povrhu vsega pa mu mati odredi še hišni pripor. Kot da to še ni dovolj, mu tudi tista noč, ko je srečal Sayo, ne da miru. Nekega dne pa se v njegovi sobi pojavi inšpektor Gotouda, ki ga njegov primer zelo zanima. Ob vsem tem pa se Rei ne zaveda, da bodo dogodki, ki sledijo, popolnoma spremenili njegovo življenje.

Vampire Hunter D: Skrivnostno potovanje na Severno morje v dveh delih (kritika)

buy the book from The Book Depository, free deliverybuy the book from The Book Depository, free delivery
Kikuchi, Hideyuki (2007): Vampire Hunter D: Mysterious Journey to the North Sea - Part 1 & Part 2. Milwaukie: Dark Horse Comics.

Fairy Tail 31: Fairy Tail v zatonu? (kritika)


buy the book from The Book Depository, free delivery
Zvezek 31 - v angleščini
buy the book from The Book Depository, free delivery
Zvezek 31 - v nemščini






Ta zvezek je skoraj enak kot prejšnji. Celotna bratovščina se pripravlja na čarovniški turnir, ki se bo zgodil čez 3 mesece, in to je vse. Na eni strani imamo ponovno dober razvoj likov, na drugi pa skoraj nič zgodbe. Imam občutek, da se je Fairy Tail po sedemletnem preskoku močno poslabšal. Kot da se Mashima v celoti posveča napačnim stvarem. Povrhu je ustvaril tudi še en shounenski kliše, ko je dodal v svojo pripoved čarovniške igre. Na srečo je nakazal, da ta sklop ne bo govoril samo o tekmovanju na turnirju, temveč bo vseboval misteriozno dogajanje. V tem zvezku je sicer to zgolj nakazano, ampak upajmo, da bo Mashima posvečal svojo pozornost bolj na misterij kot na turnir. Enostavno nočemo še enega Davy Backfighta, saj je to bil eden izmed najbolj nadležnih sklopov v One Piecu, ki se je ves čas osredoočal na merjenje moči. Hiro, ne napravi torej enake napake kot Oda. Trenutno opravljaš zelo slabo delo. 

OCENA: 3/5

Fairy Tail 30: Tempus Fugit po shonensko (kritika)

buy the book from The Book Depository, free delivery
Zvezek 30 - v nemščini
buy the book from The Book Depository, free delivery
Zvezek 30 - v angleščini


 


Že od prvega zvezka nisem naredil nobene kritike za Fairy Tail, zato mislim, da je zopet napočil čas, da malce pobliže pogledam to dolgo trajajočo serijo, ki na Japonskem vsebuje že več kot 40 zvezkov. V tem zvezku torej bitka na otoku Tenro doseže svoj vrhunec, ko temačni zmaj Acnologia in Zeref združita moči in upostošita celoten otok. Prizorišče je tako več kot idealno, da bi se serija lahko zaključila, vendar se je Mashima odločil ubrati drugo pot, ki je v shounenskih naslovih poznana kot časovni preskok. Priznati moram, da je dramatično dogajanje dobro in se posamezni liki v tem zvezku zelo lepo razvijajo dalje, ampak, prosim vas lepo, časovni preskok je že tako preizkoriščen v shounenskih naslovih, da enostavno pokvari celotno zadevo, pa čeprav ima simboličen pomen, saj se številka 7 v tej seriji neprestano pojavlja (X777 - leto izginotja zmajev, X784 - začetek zgodbe 7 let po izginotju zmajev, X791 - sedemletni preskok). V drugi polovici pa smo nato soočeni, kaj se je zgodilo s Fairy Tailom po sedmih letih. Če povem na kratko, gre za dober razvoj karakterjev, vizualno kot tudi osebnostno, vendar slabo izvedbo zgodbe.

OCENA: 3/5

Stekleni prestol tretjič: Boljše, a še zdaleč nepopolno (kritika)

Heir of Fire (Throne of Glass, #3)


Naslov: Heir of Fire
Zbirka: Throne of Glass
Avtor: Sarah J. Maas
Založnik: Bloomsbury
Leto izida: 2014
Ocena: 4 od 5

V primerjavi s prvo in drugo knjigo je ta veliko boljša, vendar se prva polovica zgodbe vseeno vleče in deluje kot naključno nametane zgodbe, ki se odvijajo v istem svetu. Ampak druga polovica knjige postane boljša in zanimivejša, ko se začno razkrivati skrivnosti in zgodba postane bolj akcijsko nabita.

Odličen dodatek so tudi klani čarovnic in krilati zmaji, ki dajejo zgodbi temačnejši ton. Medtem ko je Celaena bila v prvi knjigi in prvi polovici druge knjige nadležen osrednji lik, jo je v tej knjigi veliko lažje vzljubiti. Knjiga Heir of Fire je daleč od tega, da bi bila popolna fantazijska avantura, vendar pa je korak v pravo smer.

Če se bo Sarah J. Maas še naprej osredotočala na glavni del zgodbe in like ter manj pozornosti namenjala trivialnim in nadležno pocukranim romancam, potem lahko knjižna serija Throne of Glass prekorači mejo povprečnega in postane odlična fantazijska zgodba epskih razsežnosti.

Doslej je najboljše poglavje v celotni seriji bila zbirka novel The Assassin's Blade, katero avtorica še vedno mora prekositi, vendar doslej še nobenemu izmed romanov ni uspelo priti niti blizu. Kljub vsemu pa je zgodba dovolj zanimiva, da bralec hoče še več. Upajmo, da bo naslednja knjiga še boljša.

Fullmetal Alchemist: Nov mejnik za shonensko zvrst (kritika)


Fullmetal Alchemist (FMA) je manga, ki jo je Hiromu Arakawa začela risati in pisati daljnega leta 2002. Danes celotna zbirka zajema 27 zvezkov in je zaključena, saj avtorica že zdavnaj dela na novem projektu, ki nosi naslov Silver Spoon (Gin no Saji) in je v primerjavi s FMA pravo nasprotje. Medtem ko je FMA postavljen v fiktiven svet, je Silver Spoon postavljen v našo realnost in obravnava kmetijsko tematiko. Da se ne bom predolgo obiral pri samem uvodu, bom povedal samo še sledeče: V obeh primerih gre za shonenski naslov, le da je slednji bolj življenjski od prvega. Čeprav moram priznati, da beseda "življenjski" tukaj izpade zelo ironično, kar bom razložil v nadaljevanju. Sedaj pa bom se raje posvetil bistvu mojega pisanja, ki je manga FMA.
Poglejmo za začetek zgodbo. Ta govori o dveh bratih, Edwardu in Alphonsu Elricu, ki že od otroštva prakticirata alkemijo. Ko jima umre mati, ju njena smrt zelo prizadene in jo skušata ponovno oživiti s pomočjo človeške transmutacije, ki pa gre po zlu in brata stane zelo veliko. Edward izgubi levo nogo in desno roko, Alphonse pa svoje telo. Njegova duša konča v orjaškem oklepu. Po neuspelem poskusu oživitve matere se Edward in Alphonse odločita, da si bosta povrnila svoji telesi za vsako ceno. In tako Edward postane najmlajši državni alkemist ter se skupaj z bratom odpravi na potovanje po Amestristu, na katerem iščeta način, kako povrniti svoji telesi v prvotno stanje, pri čemer pa naletita na informacije o kamnu modrosti. Žal pa nista edina, ki se želita dokopati do tega kamna, saj se za njim podijo tudi homunkuli, nenavadna bitja v človeški podobi, ki imajo neverjetne moči. Vse to pa je zgolj vrh ledene gore, saj so v teku dogodki, ki bodo popolnoma spremenili pravila igre.

Stekleni prestol drugič: Manj klišeja, več zgodbe (kritika)


Druga knjiga iz serije Stekleni prestol se nadaljuje nekaj mesecev po dogajanju iz prve knjige. Celaena je sedaj kraljeva prvakinja in zanj opravlja umazane posle. Nekoliko se je odtujila od Doriana, adarlanskega princa, a se je zato veliko bolj zbližala z Chaolom, poveljnikom kraljeve straže. Prav tako se je poglobilo njeno prijateljstvo z Nehemio, eyllweško princeso. A njeno na videz normalno življenje kot poklicna morilka se kmalu spremeni v novo nočno moro, ko dobi za nalogo, da umori enega izmed svojih starih znancev. Prav tako pa se istočasno v princu Dorianu začnejo prebujati moči, ki jih je njegov oče izgnal iz celotne Erileje. Povrhu vsega pa pride na dan, da kralj načrtuje nekaj strašanskega, a žal nihče ne ve, kaj.
buy the book from The Book Depository, free delivery
Prva polovica druge knjige nadaljuje že preverjen recept iz prve knjige ter večino pozornosti posveča romanci med Celaeno in Chaolom, ki je še bolj osladna kot ljubezenski trikotnik v prvi knjigi. A na srečo Maasova posveča tudi posebno pozornost princu Dorianu, katerega osebni razvoj je veliko bolj zanimiv kot Celaenina ljubezenska zgodba. Medtem ko Celaena in Chaol delujeta kot dva povsem zabita najstnika ter sta njuni osebnosti popolnoma zbanalizirani, saj prva ne deluje kot verodostojna morilka in slednji ne kot verodostojen poveljnik kraljeve straže, pa je Dorianov osebni razvoj nadvse zanimiv, saj s svojo odtujenostjo od očeta in družine ter življenja na dvoru postaja vedno bolj osamljen in nekako najde uteho v pogovorih s princeso Nehemio. Poleg tega se v njem prebujajo moči, ki v njegovem svetu sploh ne bi smele obstajati.

Stekleni prestol: Klišejska fantazijska romanca (kritika)


Celaena Sardothien je osemnajstletna morilka, ki služi dosmrtno kazen v rudniku soli v Endovierju, ker je storila fatalno napako in se pustila ujeti. A nekega dne ji Dorian Havilliard, sin kralja Adarlana, ki jo je obsodil na dosmrtno jetništvo, in poveljnik kraljeve straže Chaol Westfall ponudita rešilno bilko. Celaena bi naj zastopala princa v smrtonosnem turnirju in tako postala kraljeva prvakinja ter žrtvovala nekaj let svojega življenja za umazane posle neusmiljenega adarlanskega kralja, v zameno pa bi si tako izborila svobodo. Osemnajstletnica sprejme ponudbo, a kmalu ugotovi, da je turnir in žrtvovanje nekaj let življenja še njena najmanjša skrb, saj jo čaka veliko večja usoda, kot si lahko sploh zamišlja.
buy the book from The Book Depository, free delivery
Zgodba romana Stekleni prestol je razdeljena na dva dela. Prvi del je osnovna zgodba polna misterijev, napetosti, prelivanja krvi in odkrivanja lastne osebnosti ter poslanstva, drugi del pa romanca, ki vključuje ljubezenski trikotnik med Celaeno, Dorianom in Chaolom. Medtem ko je prvi del zgodbe zanimiv in nadvse napet, pa drugi del zgodbe vključuje tako klišejske prijeme, ki so pretirano pocukrani in očitni, da bralec ne ve niti, ali je romanca res tako slabo skovana ali je zgolj namerno takšna. Ob branju romantičnih poglavij se enostavno porodi ena samcata misel - tako slabo in osladno, da je že dejansko dobro in zabavno. Poleg tega pa romanca zelo zavira potek osrednje zgodbe, saj si avtorica z ljubezenskim trikotnikom res vzame čas in skozi njega razvija osebnosti osrednjih treh akterjev.

Jutri: Marsdenovi najstniški gverilci (kritika)


Knjige o vojnah znajo velikokrat biti pretirano patriotske in se osredotočajo na vojno preveč enostransko, kar pomeni, da poveličujejo bodisi eno bodisi drugo stran. Če govorimo o enostranskosti, potem ta knjiga ni nič drugačna od ostalih, vendar pa nam prihrani nakladanje o pretiranem patriotizmu, ki bi nam ga kak ameriški avtor zagotovo serviral na vsaki strani. In ravno v tem nepretiranem patriotizmu leži čar knjige Jutri, ko se je začela vojna, ki jo je spisal avstralski pisatelj John Marsden.

buy the book from The Book Depository, free delivery
Zgodba se odvija sprva okrog sedmih srednješolskih prijateljev (Ellie, Corrie, Homer, Lee, Fi, Robyn in Kevin) iz Wirraweeja, ki se odločijo, da se bodo čez božične praznike odpravili na pohod po avstralski divjini in se tako izognili vsakoletnemu wirraweejskemu festivalu. Na svojem pohodu neke noči opazijo v zraku številna letala, vendar jim ne polagajo preveč pozornosti. A ko se vrnejo domov, so njihove hiše prazne in živali sestradane. Sedmerica kaj kmalu ugotovi, da je Wirrawee okupirala neznana sovražna vojska.

Vojna tematike zagotovo ni nič novega, in tudi Marsdenova knjiga ni, saj se je s podobno tematiko ukvarjal že John Carpenter v filmu Rdeča zora, kjer so ruski komunisti zavzeli ZDA. Je pa pohvalno to, da Marsden bralcu servira zgodbo na način, ki mu ne razodeva prave identitete okupatorja, saj poda samo možen odgovor, da bi lahko bila to vietnamska vojska, čeprav o tem niso prepričani ne bralec ne liki v sami knjigi. Tako sedmerica ne pozna sovražnika, kar napravi samo situacijo še toliko bolj srhljivo.

Fairy Tail: Magi in zmaji po Mashimovo (kritika)


Fairy Tail je manga, ki jo je zrisal in spisal Hiro Mashima, katerega poznamo tudi kot avtorja mang, kot sta Rave master in Monster Hunter Orage. Oba omenjena naslova sta že zaključena, prvi s 35 zvezki in drugi s štirimi, ampak kot kaže je Mashimi s Fairy Tailom po obsegu uspelo preseči Rave Masterja, saj trenutno šteje že čez 40 zvezkov, kar še vedno ni toliko kot npr. Odin One Piece (trenutno 69 zvezkov) ali pa Aoyamin Detective Conan (trenutno 80 zvezkov). Ampak glede na to, da gre za shonenski naslov, bo verjetno tudi ta manga dosegla kar zajetno število zvezkov.

V prvem zvezku najprej spoznamo Lucy, Natsuja in Happyja, ki se po spletu okoliščin srečajo v pristaniškem mestu Hargeon. Lucy so namreč hoteli ugrabiti, vendar sta ji priskočila na pomoč Happy in Natsu. Pri reševalni akciji je bilo razdejano skoraj celotno mesto. Izkaže se tudi, da je Natsu mag iz Fairy Taila. Tako Lucy, ki je tako ali tako hotela pristopiti eni izmed čarovniških bratovščin, povabi, da se pridruži Fairy Tailu, v kar Lucy vsekakor privoli. In tako se začno dogodivščine, polne magije, akcije, pustolovščine, zabave, drame, eksplozij in pretepov.

Risarski stil Hira Mashime na prvi pogled močno spominja na risarski stil Eiichira Ode (One Piece), kar se vidi tudi pri nekaterih likih v sami mangi, saj je velikokrat opaziti številne podobnosti, ampak bi rekel, da so prej naključje kot dejansko kopiranje likov. Poleg vsega tega je tudi zasnova zgodbe dokaj podobna tisti iz One Pieca, le da imamo za razliko od piratov tukaj mage. Tako so teme, s katerimi se soočamo v sami mangi podobne kot v Eiichirovem delu, torej prijateljstvo, boj med dobrim in zlim, dobrosrčnost in ostale vrline ter še marsikaj drugega.

Tovariši: Seliškarjev partizanski slavospev (kritika)


S knjigo Tovariši: Povest partizanske zvestobe pisatelja Toneta Seliškarja sem se odločil zagnati še eno našo podstran, na kateri bomo za vas pisali kritike knjig, mang in stripov ter vam tako skušali podati čim bolj nepristransko mnenje o določeni zapisani oz. zapisano-narisani besedi.

Pavlek je trinajstletni deček, ki z očetom Blažem, materjo Marjeto in sestrico Maričko živi v majhni vasici, imenovani Kal. Nekega dne očeta pozovejo v vojsko in v njegovi odsotnosti Kal napadejo nemška letala. V tem napadu Marička izgubi življenje in Pavlek na njenem grobu materi obljubi, da bo storil vse, da bo pravici zadoščeno. Ko se oče vrne domov, se prebivalci Kala soočajo z razcepljenostjo - na eni strani so nemški zagovorniki, na drugi pa slovenski. Ker je to ozemlje zavzel okupator, večina Kalčanov pobegne, preden jih deportirajo. V izgnanstvu naletijo tudi na partizane, ki Pavleka tako prevzamejo, da se jim nemudoma želi pridružiti, kar mu sčasoma tudi uspe. In tako je prisiljen odložiti otroštvo na stran ter postati pravi moški.

26/02/2015

Manga 'Aoharu x Kikanjū' dobi animejsko adaptacijo


Na trakasti ovojnici šestega zvezka mange Aoharu x Kikanjū (Aoharu x Strojnica) avtorja NAOE se nahaja sporočilo, da je animejska adaptacija dobila zeleno luč. Pri tej animejski adaptaciji gre v bistvu za televizijsko animejsko serijo, a kdaj jo lahko pričakujemo na japonskih malih zaslonih, še zaenkrat ni znano.

Avtor NAOE je mango sprva izdal kot dvodelno kratko zgodbo v slikah, šele januarja 2013 pa je dejansko začel z njeno serializacijo v Square Enixovi reviji GFantasy.

Manga govori o dijakinji Hotaru Tachibani, dekletu, ki se izdaja za fanta. Po čudnem naključju se znajde v svetu iger preživetja, ki jih vodi Masamune Matsuoka. Dvojica tako ustvari ekipo z ero-mangakajem Tohrujem Yukimuro in skupaj stremijo k temu, da bi bili najboljši na Japonskem.

Vir: ANN

Brez solza za mrtve (2014)


Južnokorejski film Brez solza za mrtve (No Tears for the Dead) je zgodba o poklicnem morilcu Gonu (Dong-gun Jang), ki v strelskem spopadu po nesreči v srce ustreli majhno deklico. Ko mu njegovi šefi ukažejo, da mora umoriti še njeno mater, se Gon znajde v veliki dilemi, saj mu misel na dekličino smrt enostavno ne da miru. Tako se na svoji nalogi odloči, da bo zaščitil dekličino mater Mo-kyeong (Min-hee Kim) za vsako ceno, s čimer pa si na glavo nakoplje ves srd svojega delodajalca.

25/02/2015

Manga 'Kotoura-san' se marca zaključi


Spletna trgovina Manga Oh je za 22. april 2015 najavila izid sedmega in hkrati zadnjega zvezka mange Kotoura-san avtorja enokids, kar so tudi potrdili na Micro Magazinovi spletni strani Manga Goccha, kjer so sporočili, da bo zadnje poglavje te komične mange izšlo 26. marca.

Manga bo izšla v dveh izdajah - standardni in omejeni. Slednji bo priloženo stojalo za fotke v obliki knjige.

Kotoura-san je zgodba o Haruki Kotouri, dekletu, ki je v otroštvu trpelo zaradi sposobnosti branja misli. Ko v srednji šoli sreča Manabeja, sošolca, ki pogosto razmišlja o erotičnih zadevah, in se včlani v klub, kjer se ne bojijo njenih sposobnosti, začne njeno mrko življenje postajati zabavno.

Manga trenutno še ni na voljo v angleškem jeziku, a ima Digital Manga zanjo licenco. Leta 2013 je izšla njena animejska adaptacija, ki se je predvajala tudi na Crunchyrollu.

Avtor Enokids sicer že dela na novi štiriokenski komediji z naslovom Magical Girl Paracel, ki je izšla prejšnji četrtek. Zgodba tega novega dela govori o dekletu Kani Okui, ki sreča vilo iz drugega sveta. Manga Goccha bo izdajala nova poglavja vsak prvi in tretji četrtek v mesecu.

Vir: ANN

Brezplačna delavnica START MANGA v Medvodah


Ste se spraševali, kako narisati mango? Ste se hoteli v tem preizkusiti tudi sami, a niste našli časa in volje? Ali vam prebiranje literature o tem vzame preveč časa? Se lažje učite na praktičen način? Če ste na naslednja vprašanja odgovorili pritrdilno, potem je ta novička kot nalašč za vas.
V Klubu Jedro, Cesta ob Sori 15, Medvode (glejte zemljevid spodaj) bodo v torek, 3. marca 2015, pričeli z brezplačno delavnico START MANGA, ki bo potekala vsak četrtek med 18:45 in 20:00 do 26. maja 2015. Kot je možno razbrati s slik, bo delavnica očitno potekala v angleškem jeziku.

Društvo Animov v Kopru pripravlja tekmovanje v Spominu


V otroških letih nas je večina v družinskem krogu rada zaigrala kakšno igro Spomina oz. Memoryja. Tudi sedaj, ko smo že nekoliko večji otroci, se občasno radi vračamo v dobre stare čase in se družimo ob tej prijetni igri za treniranje naših malih sivih celic.

Očitno je tudi društvo Animov tega mnenja, saj so se odločili, da bodo v soboto, 28. februarja 2015, organizirali tekmovanje v Spominu, ki se bo odvijalo v Piceriji Alan Ford, Ferrarska ulica 14, Koper (glejte zemljevid spodaj).

Dogodek bo sestavljen iz dveh delov, in sicer predstavitev in tekmovanja. Tako bodo na kratko predstavili Bookcrossing in družabni igri Slovenija in svet ter Ready to Rock! Predstavitve bodo potekale v času prijave na tekmovanje, ki bo med 12. in 13. uro. Od 13. ure dalje pa se boste lahko pomerili v bitki malih sivih celic.

24/02/2015

Karte za AniNite 2015 so že v predprodaji


O AniNitu 2015 smo že pisali. Doslej sta bili znani dve informaciji, in sicer datum in lokacija. Potekal bo torej od petka, 28. avgusta, do nedelje, 30. avgusta 2015, v Multiversumi Schwechat, Möhringgasse 4, Schwechat, Avstrija.

Danes pa so organizatorji sporočili še eno novico, in sicer da so karte za letošnjo konvencijo z današnjim dnem v predprodaji, ki se zaključi 1. avgusta 2015. V tem času je za petkovo ali nedeljsko dnevno karto treba odšteti 15 €, za sobotno pa 17 €, medtem ko je za tridnevno karto oz. Con-Ticket treba plačati 29 € ali 41 €, če jo vzamete v Con-paketu, kjer boste poleg kart prejeli še dodatne artikle. Prednaročite jih lahko tukaj.
Karte bodo vsekakor naprodaj tudi v času konvencije, le da bo takrat cena nekoliko višja. Tako bosta takrat petkova ali nedeljska dnevna karta stali 18 € in sobotna 20 €, medtem ko bo za Con-Ticket treba odšteti 35 €.

Vir: AniNite FB

Ex Machina (2015)


Caleb (Domhnall Gleeson) je računalniški programer, ki je dobil edinstveno priložnost, da se sreča s svojim delodajalcem Nathanom (Oscar Isaac), ki je programerski genij in mogotec, katerega ima le redkokdo priložnost videti. Nathan živi na odročnem posestvu, katerega obkrožajo številne skrivnosti, a največja, kot sčasoma spozna Caleb, se skriva v raziskovalnem laboratoriju pod njim. Njegov delodajalec je namreč razvil umetno inteligenco, ki prekaša vsa pričakovanja, in ji nadel podobo dekleta z imenom Ava (Alicia Vikander). Calebova naloga je, da oceni, ali poseduje človeške lastnosti. A kar se začne kot preprost eksperiment, se kmalu spremeni v neizprosno igro mačke in miši, resničnosti in fiktivnosti oz. človeškega in umetnega.

23/02/2015

GACKT najavil 46. single


GACKT je najavil, da bo v mesecu juliju izdal svoj 46. single, ki pa še trenutno nima naslova. Takrat bo minilo 10 mesecev, odkar je izdal svoj zadnji single Akatsuki Tsukiyo -DAY BREAKERS-, ki je izšel oktobra lani.

22/02/2015

BACK-ON na festivalu 'Anime 2015' v Haagu


J-pop skupina BACK-ON bo nastopila na nizozemskem festivalu o animejih, mangah in Japonski, ki je poznan pod imenom Anime 2015. Ta se bo med 12. in 14. junijem 2015 odvijal v haaškem World Forumu (za ogled lokacije kliknite na ime). Po koncertu bo skupina delila tudi avtograme. Spodaj si lahko tudi ogledate dva njihova video spota, in sicer za skladbi STRIKE BACK in Departure.

Karte za konvencijo so sicer že v predprodaji od 16. januarja, vendar bo njihova predprodaja potekala v dveh fazah. Prva se zaključi 31. marca 2015. V tej fazi boste za tridnevno karto odšteli 56 €, za petkovo ali nedeljsko karto 23 €, medtem ko bo sobotna stala 36 €. V drugi fazi, ki bo potekala od 1. aprila do 1. junija 2015, pa boste za tridnevno karto odšteli 59 €, petkovo ali nedeljsko 25 € in sobotno 38 €. Karte pa bodo vsekakor v prodaji tudi na dogodku samem, le da bo takrat za tridnevno karto treba plačati 62 €, petkovo ali nedeljsko 27 € in sobotno 40 €. Naročite pa jih lahko na povezavi tukaj.

Manga 'Machi-Isha Jumbo' se bo zaključila


V Kodanshini reviji Weekly Gendai so sporočili, da bo Ryō Koshino v naslednji številki, ki izide 2. marca, zaključil svojo mango Machi-Isha Jumbo (Lokalni zdravnik Jumbo).

Zgodba govori o dr. Jumbu, predstojniku lokalne blonišnice. Vzdevek je dobil zaradi svoje nenevadne pojave. Zdravnik se pogosto prepira z Asuko, medicinsko sestro, ki je hčerka prejšnjega pokojnega predstojnika. A kljub svoji prepirljivi naravi je Jumbo odličen zdravnik, ki s svojimi zdravniškimi sposobnostmi rešuje življenja bolnikov.

Koshino je mango začel izdajati v reviji Weekly Gendai oktobra 2011, založba Kodansha pa je junija lani izdala že 11. zvezek z zbranimi poglavji. Manga je leta 2013 služila tudi kot inspiracija za istoimensko igrano televizijsko nanizanko, ki se je predvajala tako na japonskih malih zaslonih kot tudi na Crunchyrollu, kjer ste si jo lahko ogledali z angleškimi podnapisi.

Vir: ANN

J-rockovski duet ADAMS aprila tudi v Sloveniji


J-rockovski duet ADAMS je že od 14. februarja na evropski turneji imenovani ADAMS SEXPLOSION EU TOUR. Dvojica jo je začela v poljskem Vroclavu in jo bo 9. maja zaključila v romunski Bukarešti. V sklopu svoje turneje pa bosta nastopila tudi v Sloveniji, in sicer v ponedeljek, 13. aprila 2015, v Orto Baru, Grablovičeva ulica 1, Ljubljana (glejte zemljevid spodaj).
Vstopnice so že v predprodaji. Za VIP vstopnico boste odšteli 25 €, cena standardne vstopnice pa znaša 12 €. Prednaročite jih lahko na spletni strani društva Touhou, in sicer na povezavi tukaj.

GANGLION aprila tudi v Avstriji


Japonska rockovska skupina GANGLION bo od 28. marca do 12. aprila na evropski turneji, ki bo naslovljena GANGLION “Etoile TOUR” LIVE IN EUROPE. V sklopu te turneje bo skupina tako nastopila v desetih evropskih metropolah. Nam najbliže bo skupina nastopila v Avstriji, in sicer v Jugend- und Kulturzentrum Explosiv, Bahnhofgürtel 55a, Gradec, Avstrija (glejte zemljevid spodaj), kjer bo nastopila v četrtek, 9. aprila 2015, ob 19:30.

21/02/2015

GobliCon 2015


Tudi letos bo društvo Zlati Goblin organiziralo GobliCon, geekovsko konvencijo za ljubitelje družabnih in namiznih iger, katero bodo popestrila številna predavanja, tekmovanja in predstavitve ter preizkušanja različnih iger. Za razliko od predhodnih dveh let, ko se je konvencija odvijala dva dneva, se bo letos odvijala samo en dan, kar pa še ne pomeni, da se ne boste imeli lepo v prijetni družbi ob igranju kakšne namizne igre.
GobliCon 2015 se bo tako odvijal v soboto, 18. aprila 2015, od 9:30 dalje. Tudi lokacija tokrat ni ista kot predhodnji dve leti, saj je društvo svoje delovanje preselilo na drugo lokacijo. Tako se bo konvencija letos odvijala v Vetrinjskem dvoru, Vetrinjska ulica 30, Maribor (glejte zemljevid spodaj).

BABYMETAL se vračajo v Evropo tudi letos


Kawaii metal skupina BABYMETAL bo v sklopu svoje turneje BABYMETAL WORLD TOUR 2015 potovala po Ameriki in Evropi. Njihova svetovna turneja se bo začela v Mexico Cityju v Mehiki 9. maja 2015 in končala v Chibi na Japonskem 21. junija 2015.
Dekleta pa bodo nastopila tudi v Torontu, Chicagu in na glasbenem festivalu Rock on the Range v Columbusu, kjer bodo nastopila ob skupinah, kot so Slipknot, Judas Priest in Linkin Park.

Manga "Akagami no Shirayuki-hime" dobi poleti animejsko adaptacijo


V letošnji aprilski številki revije LaLa založbe Hakusensha je objava, da bo manga Sorate Akiduki z naslovom Akagami no Shirayuki-hime (Sneguljčica z rdečimi lasmi) to poletje adaptirana v animejsko serijo, za kar bodo poskrbeli pri Studio Bones (Fullmetal Alchemist, Noragami).

V animejski seriji bo Shirayuki (Sneguljčici) glas posojala Saori Hayami, medtem ko ga bo Zenu Ryota Ohsaka (Yamada-kun to 7-nin no Majo, Valvrave the Liberator). Režiser animejske serije je Masahiro Ando (Hanasaku Iroha, Blast of Tempest), za scenarij skrbi Deko Akao (Noragami, Arakawa Under the Bridge), Kumiko Takahashi (Card Captor Sakura, Ouran High School Host Club) načrtuje like in Michiru Oshima (Fullmetal Alchemist, Patema Inverted) komponira glasbo, medtem ko je Kazuhiro Wakabayashi (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Ouran High School Host Club) odgovoren za zvok.

Anime The Rose of Versailles dobil novi napovednik

Kot smo že pisali, manga The Rose of Versailles , ki je v nemško govorečem delu sveta poznana tudi kot Lady Oscar , katere avtorica je Riyok...