23/04/2016

Animoku program - maj 2016


Ker nimajo vsi računov na Facebooku, Twitterju in podobnih socialnih omrežjih, smo se odločili, da bomo odslej objavljali naš mesečni program tudi na našem blogu, tako da ne bomo nikogar silili, da si ustvari račun na kateremkoli omrežju, saj vas popolnoma razumemo, zakaj se branite ustvarjati račune na njih.

V glavnem, mesec maj prinaša nova druženja skupine Animoku in Društva Zlati Goblin. Poleg tega bomo v prihajajočem mesecu končno organizirali Anime Blood Donor krvodajalsko akcijo, saj je čas prehladov in senenih nahodov že skoraj mimo, tako da lahko končno lažje zadihamo.

Mesec maj, pa tudi mesec junij, bomo namenili nostalgiji, saj si bo na Večeru animejev in namiznih iger možno ogledati animacije, ki so zaznamovale 80. in 90. leta prejšnjega stoletja. Poleg tega bo mesec maj kino mesec, saj bomo vsak torek, v kolikor bo časovno to sploh mogoče, organizirali t.i. "double feature" skupinske oglede filmov v kinu.
Obljubljamo vam torej pester spomladanski program, ki bo sledeči:

Torek, 3. maj 2016, ob TBA
Animoku kino #1: Criminal
Cineplexx Maribor
Cena karte: 3,33 EUR
https://www.facebook.com/events/1155689527809293/

22/04/2016

Knjiga o džungli: Odlična igrana adaptacija Disneyjeve animirane klasike


Knjiga o džungli (The Jungle Book) je delo pisatelja Rudyarda Kiplinga, ki je svojo slavno adaptacijo na velikih platnih dobilo že daljnega leta 1967 v obliki Disneyjevega animiranega muzikala, ki je nemudoma postal uspešnica. V naslednjih desetletjih so vsekakor sledile različne bolj ali manj uspešne adaptacije, med drugim tudi Disneyjeva igrana adaptacija iz leta 1994, katero je režiral Stephen Sommers in je Mavglija predstavila v nekoliko starejši podobi. Devetinštiridest let po risani adaptaciji pa je na platna sedaj prispela še igrana adaptacija, ki pa ne sloni toliko na knjigi kot na animiranem filmu. V maniri lanske adaptacije Pepelke (Cinderella) je Knjiga o džungli znova zvesta Disneyjevemu animiranemu klasiku, vendar si vsekakor drzne uvesti malce drugačne pristope.
Zgodbo verjetno že vsi poznate, saj govori o dečku Mavgliju (Neel Sethi), ki so ga že od malih nog vzgajali volkovi, njegov mentor in vzor pa je že od nekdaj bil črni panter Bagira (Ben Kingsley). A ko človeškega mladiča nekega dne izvoha strašni tiger Širkan (Idris Elba), je Mavlgi primoran zbežati, da obvaruje svojo volčjo družino. Na svoji dogodivščini se sooči s številnimi nevarnostmi in spozna tudi nove prijatelje, med drugim tudi lenega, a premetenega medveda Baluja (Bill Murray).

21/04/2016

Azijski kulinarični dan 2016


Društvo Touhou že drugo leto zapored pripravlja Azijski kulinarični dan, ki je namenjen vsem, ki uživajo ob hrani različnih azijskih kultur. Letos se bo kulinarični dogodek odvijal v soboto, 7. maja 2016 (spremenjeno: 21. 4. 2016) 23. aprila 2016, od 14. do 22. ure, in sicer ob Zbiljskem jezeru (Zbiljska dobrava), tako da boste lahko poskusili svojo najljubšo ali kakšno novo azijsko jed v prijetni spoladanski idili.
Vstop na samo prireditev je prost, organizator pa vas vljudno vabi, da se dogodka udeležite in razvajate vaše brbončice, kolikor se le da. Društvo Touhou je o samem dogodku sicer zapisalo sledeče:
Že drugo leto zapored se bodo ob Zbiljskem jezeru zbrale restavracije in trgovine, ki bodo predstavile hrano in produkte vsem, ki jih poznajo in tistim, ki še ne poznajo azijske kulinarike. Letos bo dogodek vseboval program in bo ponudil več stojnic in še več kulinaričnih užitkov. Na voljo bodo tudi degustacije različnih vrst jedi, ki jih morda ne poizkusite pogosto, ali pa jih sploh še niste. Poleg odličnih jedi, pa bodo na voljo tudi drugi produkti, ki jih ponuja Azija. Azijska kulinarika je zelo raznovrstna in čedalje bolj prodorna na našem trgu, saj je zdrava, okusna in navdušujoča. Pridite in skupaj bomo poskrbeli za lep in zelo okusen dogodek.
Na tokratnem dogodku bodo tako prisotne mnoge azijske restavracije in trgovine, med drugim tudi japonska restavracija Miyabi iz Maribora, spletna trgovina z japonskimi sladkarijami Nippon Sweets, vietnamska restavracija Ngon iz Maribora, restavracija Shambala, indijska restavracija Maharaja in mnoge druge. Glavni sponzor letošnje prireditve pa je Thai Asia Shop iz Ljubljane.

Za dodatne informacije lahko bodisi obiščete stran ali dogodek za Azijski kulinarični dan na socialnem omrežju Facebook bodisi odklikate na uradno spletno stran društva Touhou.

Tudi naša skupina se bo udeležila dogodka, zato smo že tudi pripravili dogodek Animoku izlet: Azijski kulinarični dan, v katerem se dogovarjamo glede organizacije prevoza na prireditev iz Maribora. Ker dogodek pride ravno na dan, ko bi imeli Večer animejev in namiznih iger, vam sporočamo, da bo namesto našega rednega dogodka potekal ta izlet.


Supergirl: Klišejska, vendar zabavna 1. sezona


Zgodbo o Supermanu pozna že skoraj vsakdo, a nekoliko manj znana je zgodba o Supergirl oz. Kari, Kal-Elovi sestični, ki je v nanizanki bila poslana na Zemljo, da obvaruje mladega Kal-Ela. Ampak na poti na Zemljo se je nekaj zalomilo in Kara (Melissa Benoist) je za več let obtičala v Fantomski coni, iz katere ji je na koncu uspelo pobegniti. A ker tam čas teče drugače, je na Zemljo prispela v času, ko je Kal-El že odrasel, ona sama pa je še vedno bila otrok. Tako je sedaj Kl-El bil tisti, ki je pazil na svojo sestrično, katero je posvojila družina Danvers.
Nanizanka Supergirl se sicer dotika zanimivih tematik odraščanja, spoznavanja samega sebe, izgube, upanja in dobrote do soljudi, vendar istočasno ubira nadvse klišejske prijeme večine najstniških nanizank, ki jih lahko spremljamo na kanalu CW. To ni nič čudnega, saj je producent nanizanke Greg Berlanti, ki na CW producira tudi nanizanke The Flash, Arrow in DC's Legends of Tomorrow. Tako smo na primer zopet deležni žajfnici v obliki ljubezenskega trikotnika, brez katerih zadnje čase ameriški ustvarjalci nikakor ne znajo več delati filmov in nanizank. Na eni strani imamo tako Karo, ki se obnaša povsem najstniško in meče svoje oči na Jamesa Olsena (Mehcad Brooks), na drugi pa njenega najboljšega prijatelja Winna Schotta (Jeremy Jordan), kateremu je celo zaupala svojo skrivno identiteto. Stereotipično je njen najboljši prijatelj zaljubljen vanjo, vendar si ji ne upa povedati, kaj čuti do nje.

15/04/2016

Prihajata novi manga seriji Takako Shimure in Fumiko Fumi


Na uradni spletni strani revije Be x Boy, ki jo izdaja založba Libre Publishing, so pretekli teden razkrili, da tako Takako Shimura kot tudi Fumiko Fumi pripravljata vsaka svojo novo manga serijo. Prvi poglavji obeh mang bosta izšli v junijski številki revije, ki izide 6. maja.

Medtem ko je že znano, da bo nova manga Fumiko Fumi nosila naslov Josō Danshi to Menhera Oji-san (Transvestitski mladenič in stric z duševno motnjo), pa iz založbe Libre Publishing do sedaj še niso sporočili naslova Shimurine mange.

Fumijino mango založba draži z naslednjimi besedam: "Si ljubka prvovrstna dama, a kot se je izkazalo na socialnih omrežjih, si fant, ki se oblači kot dekle?!"

Za Shimurino mango pa so zapisali naslednje: "Ne glede kako zelo me skrbi, odgovor bo vse jasno razkril. Ampak ljubim te."

14/04/2016

Japonski Box Office za 9. in 10. april 2016


Spet je napočil čas, da malce pokukamo v japonske kinematografe in ugotovimo, kateri filmi so pretekli konec tedna bili najbolj gledani in kakšne novosti so prijadrale na tamkajšnja platna. Na prvem mestu ni prišlo do nobene spremembe, saj na njem že tretji teden zapored kraljuje japonski film Assassination Clasroom: Graduation, ki je v bistvu adaptacija istoimenske mange. Tudi na drugem mestu ni priško do nobene spremembe, saj je na njem še vedno anime Doraemon Movie 36: Shin Nobita no Nippon Tanjou, ki je na japonski lestvici že kar 6 tednov. Spremembe pa prav tako ni na tretjem mestu, kjer se znova spopadata Batman in Superman v filmu Batman v Superman: Dawn of Justice, ki je na lestvici že 3 tedne. Edina novost med prvo deseterico je tokrat irsko-kanadska drama Room, ki se je zasidrala na 8. mesto.

06/04/2016

Moja obilna grška poroka 2: Še vedno okusna baklava


Moja obilna grška poroka (My Big Fat Greek Wedding) je bila presenetljiva uspešnica leta 2002, ki je gledalcem prvič predstavila zelo obsežno grško družino Portokalos. Zgodba se je osredotočala na takrat 30-letno hčerko Toulo (Nia Varadalos), ki je delala v družinski restavraciji Plesoči Zorbas in ki se je zaljubila v mladega postavneža Iana Millerja (John Corbett). Edina težava je bila, da John ni bil Grk, kar je pri očetu Gusu (Michael Constantine) sprožilo neodobravanje te romance. A na koncu se je vse srečno izšlo in oče se je moral sprijazniti z dejstvom, da bo v družino moral sprejeti zeta, ki ni Grk. Nadaljevanje se dogaja štirinajst let kasneje. Toula in Ian imata zakonske težave, njuna hčerka Paris (Elena Kampouris) zaključuje srednjo šolo, ampak celotna grška družina si je še vedno zelo blizu. Nekateri bi rekli, da celo malce preblizu. Toula še vedno dela v družinski restavraciji, Ian pa je ravnatelj na šoli in ves čas pazi na hčerko. Toula in Ian pa nimata edina težav, tudi Gus in Maria (Lainie Kazan) jih imata, saj se je izkazalo, da njun petdeset let trajajoči zakon ni veljaven.
Vardalosova, Corbett, Constantine, Kazanova in celotna druščina iz izvirnika se vrača tudi v drugem delu, v katerem se jim je pridružila tudi mlada Kampourisova kot Ianova in Toulina hčerka Elena. Kemija med vsemi liki še vedno deluje, tako da nam celotna zasedba pričara nek nostalgičen občutek. Po 14 letih se v družini Portokalos ni prav nič spremenilo. Gus je še vedno obseden s svojim poreklom in sedaj namesto Touli teži njeni hčerki, naj si najde grškega fanta, teta Voula (Andrea Martin) pa še vedno prava gobezdavka, ki radodarno deli takšne in drugačne nasvete brez vsakršnega sramu.

05/04/2016

Animoku: Večer animejev in namiznih iger 4/2016


V Vetrinjskem dvoru (prostor Freske), Vetrinjska ulica 30, Maribor bo v soboto, 9. aprila 2016, od 17. do 23. ure znova potekal Večer animejev in namiznih iger. Na tokratnem druženju bo potekalo prosto igranje iger, kot so Weiß Schwarz, Cosmic Encounter, Camel Up in podobne. Lahko se boste tudi pomerili s kolegi v karaokah, da vidite, čigave pevske sposobnosti so boljše. Vsekakor pa lahko s sabo prinesete tudi kakšno svojo namizno igro, ki bi jo želeli deliti z nami.
Tokratno druženje s prostim igranjem namiznih iger in iger s kartami bo sicer nekoliko krajše, saj bo na tokratnem dogodku potekal tudi sestanek za štajerski japonski festival MokuMatsuri: Yami no shinzou, ki ga pripravljamo za vas v jesenskih dneh. Sestanek je odprtega tipa, tako da ste vabljeni vsi, ki bi kakor koli želeli sodelovati na festivalu.
Kot smo tudi obljubili, so projekcije, ki jih predvajamo ta mesec namenjene za člane skupine Animoku oz. člane društva Zlati Goblin, kar v bistvu postanete zelo enostavno. Kaj se na določenem druženju gleda, je torej znano samo članom, za vse ostale pa je to projekcija presenečenja. Člani si lahko pogledate, kaj se ta teden gleda na povezavi tukaj.

04/04/2016

Mini album za 5. obletnico glasbenice LiSA


Anisong pevka LiSA praznuje peto obletnico svoje glasbene kariere. V ta namen bo 20. aprila izdala novi mini album, ki bo nosil naslov LUCKY Hi FiVE! 
Na mini albumu bo sedem skladb, izšel pa bo v dveh izdajah - v omejeni (3500 jenov oz. 27,60 EUR) in standardni (2500 jenov oz. 19,70 EUR). Medtem ko bo omejena izdaja poleg CD ploščka vsebovala še Blu-Ray in DVD, na katerih bosta glasbena spota za skladbi Hi FiVE! in Believe in myself, Believe in the dream, bo standardna izdaja vsebovala zgolj zgoščenko z glasbo.
To pa še ni vse. Od 11. maja bo na voljo tudi vinilka (2800 jenov oz. 22,05 EUR). Vsebovala bo serijsko številko, besedila in še druge dodatke, ki za sedaj še niso znani. Pred kratkim je na vinilki izšel tudi njen prvi mini album Letters to U, ki je vseboval plakat v velikosti B3, tako da se morda lahko tudi za ta mini album nadejamo kakšnega plakata kot dodatne priloge.

Vir: JaME

03/04/2016

Ful gas s01e01: Brez Chana in Tuckerja ni zabavno


Prva epizoda serijske adaptacije filmske trilogije Ful gas (Rush Hour) se je končno predvajala na malih zaslonih in rezultat je obupen. Kot prvo je treba povedati, da nanizanka ni nadaljevanje filmske trilogije, temveč alternativna adaptacija le-te. Zgodba se osredotoča na hongkonškega policista Leeja (Jon Foo) in losangeleškega policista Jamesa Carterja (Justin Hires), ki bi moral zamotiti Leeja, medtem ko FBI raziskuje krajo kitajskih kipov, ki so del kitajske dediščine. Ampak Carter je svojeglav in gobezdav policist, ki vedno počne vse na svojo roko, tako da sta skupaj z Leejem pahnjena v številne nevarne situacije.
Prva epizoda nanizanke, ki jo je režiral Jon Turtletaub (National Treasure, Cool Runings), je tako zelo skondenziran prvi film z nekaj dodatnimi zapleti, ki enostavno ne delujejo. Sam humor v nanizanki pa je že tako zelo zrecikliran, da šale niso niti malo smešne. Vse dogajanje je privlečeno za lase in dodatni zapleti samo še otežujejo celoten potek zgodbe. Še ena bistvena napaka je, da bo nanizanka, kot kaže, epizodična, kar pomeni, da bo vsaka epizoda primer zase. To morda deluje pri nanizanki Škorpijon (Scorpion), vendar je Ful gas vseeno nekoliko drugačna vrsta nanizanke, da bi to lahko zares delovalo.

Batman proti Supermanu: Zelo dolg dražilnik za prihajajoče DC-jeve filme


Batman proti Supermanu: Zora pravice (Batman v Superman: Dawn of Justice) je nadaljevanje Jeklenega moža (Man of Steel), Snyderjevega filma iz leta 2013. Tokrat smo torej priča soočenju med dvema ikoničnima super junakoma iz DC-jevega vesolja, torej soočenju med Supermanom/Clarkom Kentom (Henry Cavill) in Batmanom/Bruceom Wayneom (Ben Affleck). Film se nadaljuje, kjer se je Jekleni mož končal. Bruce Wayne je odločen, da mora Superman za upostošenje Metropolisa in smrt številnih prebivalcev tega mesta biti kaznovan, tako da se poda na svoj maščevalni pohod proti jeklenemu možu. Na maščevalnem pohodu oz. na pohodu ustvarjanja kaosa pa je tudi Lex Luthor (Jesse Eisenberg), ki ima s Supermanom in Batmanom svoje načrte.
Zack Snyder (Sucker Punch, Watchmen) je tudi tokrat prevzel režijo in nadaljeval zgodbo, ki jo je začel v Jeklenem možu, vendar tokrat še bolj površno, kar je vsekakor bilo za pričakovati, saj je vsak naslednji Snyderjev film slabši oz. bolj plehek. Varuhi (Watchmen), ki veljajo za njegov najboljši izdelek, so sicer bili solidna stripovska adaptacija, ki pa je žal vsebovala preveč nedodelane like. Tudi Batman proti Supermanu: Zora pravice se v tem pogledu ne razlikuje, saj je gledalec kar pahnjen v dogajanje in se od njega pričakuje, da o nastopajočih likih ve prav vse. Tako imamo na eni strani jasno zarisano motivacijo Batmana, katerega razlog za uničenje Supermana je povsem jasen, na drugi pa motivacijo Lexa Luthorja, ki je sicer zelo preračunljiv in duševno moten lik, vendar nima nekega jasnega razloga za svoje početje. Da ne omenimo niti Doomsdayja, za katerega je jeasno, da je bil v film stlačen samo zato, da imata naslovna junaka nekega skupnega sovražnika.

Anime The Rose of Versailles dobil novi napovednik

Kot smo že pisali, manga The Rose of Versailles , ki je v nemško govorečem delu sveta poznana tudi kot Lady Oscar , katere avtorica je Riyok...