Že dlje časa je znano, da na Netflix prihaja serijska adaptacija ene zelo priljubljene serije video iger, poznane pod naslovom The Witcher. Čeprav serija nosi naslov po video igrah, pa je avtorica serije Lauren Schmidt večkrat izpostavila, da bo serija slonela bolj na knjižnih predlogah avtorja Andrzeja Sapkowskiga, na katerih slonijo tudi video igre.
V vlogi Geralta nastopa Henry Cavill (Man of Steel, Mission: Impossible - Fallout), na zaslonu pa mu družbo delajo Freya Allan (mini serija The War of the Worlds), Joey Batey (Knightfall), MyAnna Buring (The Descent), Anya Chalotra (Wanderlust) idr. Za režijo posameznih epizod so poskrbeli Marc Jobst (Hannibal, The Punisher), Alex Garcia Lopez (Cloak & Dagger), Charlotte Brändström (Arrow, Colony) in Alik Sakharow (House of Cards, Ozark).
Pred nekaj meseci smo prejeli tudi prvi dražilnik za to serijo, ki je bil točno to, saj ni razkrival nobenih informacij, kdaj točno lahko serijo pričakujemo, danes pa smo končno prejeli prvi uradni napovednik, ki razkriva tudi točen datum izida serije na storitvi s pretočno vsebino Netflix. Ta datum je 20. 12. 2019, kot je tudi razvidno iz slike zgoraj. Napovednik si lahko ogledate spodaj.
Pred nekaj urami je HBO naznanil, da predzgodbe Igre prestolov z Naomi Watts ne bo, vendar vseeno odgovorni ne bodo pustili Zahodnjega (Westeros) pri miru, saj so naročili celotno sezono serije House of the Dragon, predzgodbo Igre prestolov, ki se osredotoča na dinastijo Targaryenov in se odvija 300 let pred dogodki iz Igre prestolov.
Serijo sta soustvarila George R.R. Martin in Ryan Condal, veteran znanstveno-fantastične serije Colony, ki se je predvajala na kanalu USA. Serija sloni na nedavno izdani Martinovi knjigi Fire & Blood, ki opisuje vzpon in padec Targaryenov. Miguel Sapochnik, ki je sodeloval kot režiser že pri Igri prestolov, bo režiral pilotno in še nekaj drugih epizod, poleg tega pa bo skupaj s Condalom izvršni producent serije.
Kratko izjavo je podal tudi Casey Bloys, programski urednik pri HBO-ju, v kateri je izrazil svoje navdušenje za projekt: "Vesolje Igre prestolov je bogato z zgodbami. Veselimo se že, da bomo skupaj z Miguelom, Ryanom in Georgeom raziskovali izvor hiše Targaryen in zgodnje dni Zahodnjega."
Snemanje pilotne epizode za predzgodbo Igre prestolov (Game of Thrones) se je zaključilo julija letos. Sedaj Deadline poroča, da so se pri HBO-ju odločili, da bodo izid serije popolnoma preklicali.
Visokoproračunska serija, ki jo je producirala Jane Goldman, v glavni vlogi pa je nastopala Naomi Watts (King Kong, Krog), tako ne bo ugledala luči malih zaslonov. Govori se, da bi se naj sama produkcija med snemanjem na Severnem Irskem soočala s številnimi težavami.
Pilotno epizodo je režirala S.J. Clarkson (The Defenders, Jessica Jones), med igralsko zasedbo pa so bila imena, kot so prej omenjena Naomi Watts, Josh Whitehouse, Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Georgie Henley, Alex Sharp, Toby Regbo, Marquis Rodriguez, John Simm, Richard McCabe, John Heffernan in Dixie Egerickx.
Zgodba preklicane serije bi se naj odvijala tisoče let pred dogodki v Igri prestolov (Game of Thrones) in bi naj zajemala padec sveta iz Zlate dobe junakov v najtemačnejše ure. Njeni izvršni producenti so bili Jane Goldman, George R.R. Martin, Vince Gerardis in Daniel Zelman (Damages, Bloodline).
Zloglasna dvojica, ki stoji za serijo Igra prestolov (Game of Thrones), David Benioff in DB Weiss, sta sporočila, da odstopata od dogovora za njuno trilogijo Vojne zvezd (Star Wars), ki sta jo sklenila z Disneyjem in Lucasfilmom. Kot razlog sta podala 200-milijonsko pogodbo za trenutno še neznane projekte za Netflix, zaradi katerih nimata časa delati na obojem.
Weissova in Benioffova pogodba z Disneyjem je bila naznanjena februarja lani in so jo pri studiu najbogatejšega miška na svetu obešali na zelo velik zvon. Zgodba trilogije bi naj govorila o drugih likih izven Skywalkerjeve sage, a kot kaže, sedaj tega ne bomo dočakali. Čeprav avtorja navajata, da je razlog za odstop od projekta prenatrpan urnik, pa ne moremo mimo vprašanja, ali je za to deloma kriva tudi zelo slabo sprejeta zadnja sezona serije Igra Prestolov (Game of Thrones), saj sta pred tem polomom ustvarjalca prejela ponudbe kar iz šestih studiev, kot je poročal Deadline. Avgusta letos pa sta torej sklenila pogodbo z Netflixom. Pri tem sta za Deadline povedala sledeče: "Dan ima le toliko ur in čutila sva, da ne moreva zadostiti Vojni zvezd in najinim projektom za Netflix. Zato na žalost odstopava."
Predsednica Lucasfilma Kathleen Kennedy pa je povedala tole: “David Benioff in Dan Weiss sta neverjetna pripovedovalca. Upamo, da ju bomo lahko vključili v nadaljnje popotovanje, ko se bo njun zaseden urnik nekoliko sprostil, da se bosta lahko posvetila Vojni zvezd." Kaj bo sedaj s to trilogijo, Kennedyjeva ni komentirala dalje.
Vsekakor zgodb iz univerzuma Vojne zvezd ne bo manjkalo, saj je še vedno v načrtu trilogija Riana Johnsona (Looper, Star Wars: The Last Jedi), projekt Kevina Feigeja, serija The Mandalorian in še nenaslovljena serija o Obi-Wanu Kenobiju za storitev s pretočno vsebino Disney+.
Na uradni spletni strani revije The Hana to Yume založbe Hakusensha (sorodna revija osrednje revije Hana to Yume) so včeraj razkrili, da bo Julietta Suzuki v naslednji številki revije, ki bo izšla 25. januarja 2020, objavila novo poglavje s stransko zgodbo mange Kamisama Kiss (Kamisama Hajimemashita).
Novo poglavje bo pripovedovalo zgodbo iz Tomoejeve preteklosti. Naslovnico revije bo krasila tudi ilustracija iz te mange. Manga Kamisama Kiss, ki jo je avtorica ustvarjala med leti 2008 in 2016 ter šteje vsega skupaj 25 zvezkov z zbranimi poglavji, je sicer že prejela eno posebno poglavje aprila 2018.
Suzukijeva trenutno dela na mangi z naslovom Ninkoi, ki izhaja v reviji Hana to Yume in jo je začela izdajati avgusta 2018.
Težko pričakovana igra založnika in razvijalca iger Naughty Dog, ki nosi naslov The Last of Us Part II žal ne bo izšla 21. februarja 2020. Založnik Naughty Dog in distributer Sony Interactive Entertainment sta v četrtek sporočila, da se je izid igre zamaknil na 29. maj 2020.
Direktor video igre Neil Druckmann je glede tega povedal sledeče: "[E]nostavno nismo imeli dovolj časa, da celotno igro spoliramo na takšno raven, da bi jo lahko imenovali Naugty Dogova kakovost." K temu Druckmann še dodaja: "Na tej točki smo imeli dve možnosti: ogroziti dele igre ali si vzeti več časa. Odločili smo se za slednje, ta novi datum izida pa nam omogoča, da zaključimo vse tako, da bomo zadovoljni, pa tudi ekipa bo pod manjšim stresom. Čeprav čutimo olajšanje, da nam ne bo treba ogroziti lastne vizije, smo razočarani, da se nismo mogli izogniti točno tej situaciji."
Čeprav zamiki izidov video iger niso nič nenavadnega, je za marsikoga to verjetno razočaranje, vendar je treba priznati, da je bolje, če si ustvarjalci vzamejo več časa in pošljejo na tržišče bolj brezhiben in kakovosten izdelek. The Last Of us Part II je nadaljevanje zombijevske uspešnice The Last of Us iz leta 2013 in se dogaja pet let po dogodkih iz prve igre. Pri tem je treba poudariti, da gre za video igro, ki je ekskluzivna za konzolo PS4.
Obožujete filmsko glasbo? Ste navdušeni nad glasbo, ki jo slišite v filmskih napovednikih? Two Steps from Hell je glasbeno podjetje, ki se ukvarja z ustvarjanjem tovrstne glasbe. Ustanovila sta ga Thomas Bergersen in Nick Phoenix. Sedaj oba prihajata na svetovno koncertno turnejo z naslovom TWO STEPS FROM HELL LIVE, in sicer z isto produkcijsko ekipo, ki je odgovorna za koncerte The World of Hans Zimmer.
Nam najbližji koncert se bo odvijal v Pragi na Češkem, in sicer v soboto, 18. 4. 2020, med 20.00 in 22.30. Karte za koncert so naprodaj od danes dalje, pri čemer vas bo najcenejša stala 1490 čeških kron (58,20 €), medtem ko bo za najdražjo treba odšteti kar 6715 čeških kron (262,10 €). Karte lahko kupite
Letošnji, že 30. festival Liffe (Ljubljanski mednarodni filmski festival) se bo odvijal med 13. in 24. novembrom 2019 in bo zajemal široko paleto filmskih stvaritev iz vsega sveta. Mi bomo tukaj izpostavili samo azijske produkcije oz. koprodukcije, torej filme ki prihajajo iz držav, kot so Japonska, Južna Koreja, Kitajska in Indija. Filmi, ki jih bomo torej izpostavili, so naslednji:
Nagrade:
Sundance 2019, Berlinale 2019, Sydney 2019, Edinburg 2019
Opis:
Ljubezenska zgodba iz Mumbaja, kjer stare družbene delitve mlade prebivalce še vedno silijo v izbiro med tradicijo in družbenim napredkom.
Rafi trdo dela, da bi kot fotograf shajal v Mumbaju. Skupaj z drugimi neporočenimi moškimi stanuje v skromnem stanovanju, medtem ko zaslužek pošilja domov, da bi odplačal očetove dolgove. Kljub temu še naprej sanja o boljšem življenju. Nekega dne pred slovitim slavolokom Indijska vrata slika Miloni, uspešno študentko tik pred vpisom na univerzo, in od tega trenutka razmišlja samo še o njej. Ko v mesto prispe Rafijeva babica, da bi vnuku uredila poroko, se Miloni izdaja za njegovo dekle. Fant in dekle se vse pogosteje srečujeta in Rafi začne Miloni kazati povsem drugačen obraz njunega mesta - kakršnega zaradi zaščitniškega družinskega okolja doslej ni poznala.
"Indija je danes v zelo zanimivem položaju. Ob odraščanju in verjetno stoletja pred tem so ljudje vedno najprej razmišljali v kontekstu družine. Nedavno so o sebi začeli razmišljati kot o posameznikih namesto družinskih članih. To je postala ena osrednjih napetosti indijskega življenja danes. /.../ Lika sta razdvojena med družinsko tradicijo in lastnimi željami. Mislim, da film ne daje prednosti ne eni ne drugi poti. Predstavitev tega vprašanja se mi je zdela zanimiva za širše občinstvo." (Ritesh Batra)
GANGSTER, POLICIST, HUDIČ
Originalni naslov:
Akinjeon
Angleški naslov:
The Gangster, the Cop, the Devil
Sekcija:
EKSTRAVAGANCA
Država, letnica:
Južna Koreja, 2019
Trajanje:
109 minut
Režija:
Lee Won-Tae
Scenarij:
Lee Won-tae
Fotografija:
Park Se-seung
Glasba:
Jo Yeong-wook
Podnapisi:
angleščina, slovenščina
Jezik:
korejščina
Igrajo:
Ma Dong-seok (Jang Dong-su), Kim Moo-yul (Jung Tae-seok), Kim Sung-kyu (Kang Kyung-ho), Kim Yoon-sung (Bae Soon-ho), Oh Hee-joon (Kim Dong-chul), Choi Min-chul (Kwon Oh-sung), Ahn Sung-bong (član tolpe Zevs), Yoo Seung-mok (An Ho-bong), Heo Dong-won (Choi Moon-sik), Yoo Jae-myung (Heo Sang-do), Kim Gyu-ri (Cha Seo-jin)
Nagrade:
Cannes 2019
Opis:
Južnokorejski triler nam z brisanjem meja med dobrim in zlim ponudi prvovrstno žanrsko zabavo iz azijskega kriminalnega podzemlja.
Nevarnega gangsterskega šefa Jang Dong-suja nekega deževnega večera nasilno napadejo. Čeprav mu uspe pobegniti, je njegov sloves strah vzbujajočega vodje nepovratno okrnjen. Sloves si lahko povrne le tako, da najde napadalca in se mu maščuje. Da bi hitreje našel storilca, se Jang poveže z detektivom Jung Tae-sokom, a se kmalu izkaže, da je napad v resnici izvedel zloglasni serijski morilec. Ker detektiv pri iskanju ne dobi podpore svojih policijskih kolegov, se po pomoč zateče k Jangu. Gangster in detektiv morata zdaj skupaj najti zlikovca, ki ga vsi poznajo po preprostem psevdonimu "K".
"Bolj kot za film, ki zoperstavlja dobro in zlo ter se zavzema za vrline, smo se odločili za protislovno dogajanje, v katerem si kot antagonista nasproti stojita dobro in zlo, ter s tem preizprašuje njuno sorazmernost. Glede na okoliščine se dobro lahko sprevrže v zlo, moralnost v nemoralnost, včasih pa celo zlo lahko postane dobro. Film zoperstavlja dobro proti zlu, izpostavi njuno razmerje ter se sprašuje o moralnosti danih razmer." (Lee Won-tae)
PARAZIT
Originalni naslov:
Gisaengchung
Angleški naslov:
Parasite
Sekcija:
PREDPREMIERE
Država, letnica:
Južna Koreja, 2019
Trajanje:
132 minut
Režija:
Bong Joon-ho
Scenarij:
Bong Joon-ho, Han Jin Won
Fotografija:
Hong Kyung-pyo
Glasba:
Jung Jaeil
Podnapisi:
slovenščina
Jezik:
korejščina
Igrajo:
Song Kang-ho (Ki-taek), Lee Sun-kyun (g./Mr. Park), Jo Yeo-jeong Jo (Yeon-kyo), Choi Woo-sik Choi (Ki-woo), Jang Hye-jin (Chung-sook), Park So-dam (Ki-jung), Jung Hyeon-jun (Da-song), Lee Jeong-eun (Moon-gwang), Kang Echae, Andreas Fronk, Pak Hyo-Shin, Jung Ik-Han, Lee Joo-Hyung, Lee Ji-hye, Park Jae Wook
Nagrade:
Cannes 2019 (zlata palma), Sydney 2019, Karlovi Vari 2019, München 2019
Opis:
Južnokorejski film, ki je režiserju Bong Joon-hoju s kombinacijo črnega humorja in družbene kritike prinesel prestižno zlato palmo na filmskem festivalu v Cannesu.
Člani Ki-taekove štiričlanske družine so si zelo blizu, a so vsi po vrsti brezposelni, z zelo slabimi obeti za prihodnost. Ki-taekov sin Ki-woo se spoprijatelji s študentom prestižne univerze, ta pa mu pove za dobro plačano delo učitelja pri bogati družini Park. Ki-woo se odpravi k njim na sprejemni pogovor in tam spozna njihovo čudovito hčerko Yeon-kyo. Fant dobi službo in postane njen učitelj, le da se tisti hip še nihče ne zaveda, da bo to prvo srečanje med obema družinama postopoma vodilo v zaporedje nenavadnih dogodkov, ki popolnoma spremenijo življenje obeh družin …
"Ljudem različnih položajev ni lahko živeti skupaj. V tem žalostnem svetu postaja vedno bolj razvidno, da se človeška razmerja, osnovana na soobstoju ali simbiozi, ne obdržijo, ena skupina je prisiljena v parazitsko razmerje z drugo. Kdo lahko v takšnem svetu pokaže na obubožano družino ob robu preživetja in jo imenuje parazitsko? /.../ Kot oris običajnih ljudi, ki se neizogibno znajdejo v zmedi, je film: komedija brez klovnov, tragedija brez antagonistov, ki vodita v nasilni zaplet in strmoglavi padec. Vabljeni k ogledu te neugnano divje tragikomedije." (Bong Joon-ho)
PRVA LJUBEZEN
Originalni naslov:
Hatsukoi
Angleški naslov:
First Love
Sekcija:
EKSTRAVAGANCA
Država, letnica:
Japonska, VB, 2019
Trajanje:
108 minut
Režija:
Takashi Miike
Scenarij:
Masa Nakamura
Fotografija:
Nobuyashu Kita
Glasba:
Koji Endo
Podnapisi:
angleščina, slovenščina
Jezik:
japonščina
Opis:
Takashi Miike svoje kultne filme že tri desetletja niza v neusmiljenem tempu, v Prvi ljubezni pa se znova kaže v vrhunski ustvarjalni formi.
Leo, mladi boksar, ki ga je zapustila sreča, neke noči v Tokiu sreča privlačno Monico, dekle na poziv in odvisnico od mamil. Leo se zaljubi v njen nedolžni videz, a ne ve, da je vpletena v veliko mamilarsko kupčijo. Za njunimi petami se kmalu znajdejo skorumpirani policist, jakuza gangster, njegov nasprotnik in najeta morilka, ki jo nadnju pošlje kitajska kriminalna organizacija. Usode vseh vpletenih se v tej noči prepletejo v značilnem slogu Takashi Miikeja, polnem zabave in vsesplošne anarhije.
"Film govori o obupanih kriminalcih, ki si prizadevajo živeti po najboljših močeh, vendar se posledično soočijo s smrtjo. /.../ Jakuza gangsterji danes ne morejo več živeti značilno za jakuze. To je morda pravi način za družbo, zanje pa predstavlja omejitve. Gre za čas, ko se pod vprašaj postavlja pomen 'svobode'." (Takashi Miike)
RESNICA
Originalni naslov:
La vérité
Angleški naslov:
The Truth
Sekcija:
PREDPREMIERE
Država, letnica:
Francija, Japonska, 2019
Trajanje:
106 minut
Režija:
Kore-eda Hirokazu
Scenarij:
Hirokazu Kore-eda
Fotografija:
Eric Gautier
Glasba:
Alexei Aigui
Podnapisi:
slovenščina
Jezik:
francoščina, angleščina
Nagrade:
Benetke 2019, Toronto 2019, San Diego 2019
Opis:
Prvi film Hirokazu Kore-ede, posnet zunaj rodnega Japonskega in s prepoznavno igralsko zasedbo, se sprašuje, ali so laži za osebno srečo ravno tako pomembne kot resnica.
Fabienne je zvezda francoskega filma, vedno obkrožena z ljudmi, ki jo ljubijo in obožujejo. Da bi skupaj z družino proslavila izid njene avtobiografije, pride iz New Yorka na obisk njena hči Lumir z možem in hčerko. Lumir med brskanjem po sveže natisnjeni knjigi opazi, da so zapisane anekdote močno olepšane in da njeno mater prikazujejo v lepši luči, kot je v resnici. Srečanje med materjo in hčerjo se hitro prelevi v soočenje, v katerem na dan privrejo dolgo zamolčane resnice in zamere.
"Kaj ustvarja družino? Resnica ali laži? In kako bi izbrali med možnostma krute resnice in prijazne laži? To so vprašanja, ki sem si jih med ustvarjanjem filma nenehno zastavljal. Upam, da bo vsak gledalec izkoristil priložnost za odkrivanje lastnih odgovorov." (Hirokazu Kore-eda)
VSAK DAN JE DOBER DAN
Originalni naslov:
Nichinichi Kore Kojitsu
Angleški naslov:
Every Day a Good Day
Sekcija:
PANORAMA
Država, letnica:
Japonska, 2018
Trajanje:
100 minut
Režija:
Tatsushi Ohmori
Scenarij:
Tatsushi Ohmori, Noriko Morishita
Fotografija:
Kenji Maki
Glasba:
Hiroko Sebu
Podnapisi:
angleščina, slovenščina
Jezik:
japonščina
Igrajo:
Haru Kuroki (Noriko), Mikako Tabe (Michiko), Kirin Kiki (uciteljica/teacher Takeda), Mayu Tsuruta (Yukino), Shing Tsurumi (Norikin oce), Fuyuka Kooriyama (Norikina mama), Megumi Takizawa (Yumiko), Saya Kawamura (Sanae), Mizuki Yamashita (Hitomi), Chihiro Okamoto (Norikin brat)
Nagrade:
nagrade Japonske akademije (najboljša igralka, najboljša stranska igralka)
Opis:
Topla zgodba mlade japonske študentke, ki spozna, da je pitje čaja brezčasen ritual, ki ženskam daje okus svobode in brezmadežno svetišče miru.
Noriko je tik pred koncem študija in brez posebnih načrtov za prihodnost, ko ji mati predlaga, da bi študirala čajni ritual. Ko se nad idejo navduši tudi njena sestrična, je odločitev jasna. V skrivnost starodavnega obreda ju uvede nenavadna gospa Takeda, ki živi v soseščini. Leta minevajo in Noriko se tiho spopada z življenjem, tako s smehom kot s solzami. Služba za službo, izguba fanta in smrt očeta je le nekaj prelomnic, ob katerih ugotovi, da je edina stalnica v njenem življenju ta spoštljivi ritual, kjer lahko v natančno odmerjenih gestah in ritmu vedno okusi brezmejni občutek svobode.
"/…/ Vsak dan je dober dan poučeno in veličastno prikaže, da je čajni obred veliko več kot relikvija iz fevdalizma, ki jo razkazujejo očaranim opazovalcem. Junakinji in drugim privrženkam obreda sad? (čajna pot) je svetlo utelešenje čuječnosti - filozofije in prakse življenja v sedanjem trenutku, ki je obenem brezčasno in modno." (Mark Schilling, The Japan Times)
ZBOGOM, SIN MOJ
Originalni naslov:
Di jiu tian chang
Angleški naslov:
So Long, My Son
Sekcija:
PANORAMA
Država, letnica:
Kitajska, 2019
Trajanje:
176 minut
Režija:
Wang Xiaoshuai
Scenarij:
A Mei, Wang Xiaoshuai
Fotografija:
A Mei, Wang Xiaoshuai
Glasba:
Dong Yingda
Podnapisi:
slovenščina
Jezik:
kitajščina
Igrajo:
Wang Jingchun (Liu Yaojun), Yong Mei (Wang Liyun), Qi Xi (Shen Moli), Wang Yuan (Liu Xing), Du Jiang (Shen Hao), Ai Liya (Li Haiyan), Xu Cheng (Shen Yingming), Li Jingjing (Gao Meiyu), Zhao Yanguozhang (Zhang Xinjian)
Nagrade:
Berlinale 2019 (najboljša igralka, najboljši igralec), Urugvaj/Uruguay (posebna nagrada žirije, nagrada občinstva)
Opis:
Zgodba zakoncev, ki tragično izgubita edinca, je mojstrski preplet lirične izpovedi tihe bolečine in epskega orisa družbeno-zgodovinskih sprememb, ki so zaznamovale Kitajsko v zadnjih tridesetih letih.
Nedolžna otroška igra ob vodnem zajetju se konča tragično in nad nekoč srečno družino leže senca trpke bolečine. V želji, da bi pozabila tragedijo, se Yaoyun in Liyun preselita v mesto in posvojita malega fantka, ki pa ne more povsem zapolniti nastale praznine. Ko se fant v najstniških letih uporniško odloči oditi od doma, se skleneta ostarela zakonca vrniti v rodni kraj, ki po toliko letih kaže povsem drugačen obraz. Njuna vrnitev sproži val spominov, vse od proletarske zanesenosti in mladostnih političnih idealov, zaradi katerih sta se bila pripravljena - ali prisiljena? - odreči se še nespočetim otrokom, prek obljub cvetočega kapitalizma do pomirjujoče sprave s preteklostjo, temelječe na odpuščanju in brezpogojni ljubezni.
"Morda je zorni kot res pesimističen, vendar se osredinja na ključno vprašanje tistih, ki smo odraščali pod politiko 'enega otroka', izjemno potrebo po zaščiti svojega otroka in družine. Kaj pa, ko se zgodi tragedija? Vpliv tistega obdobja je veliko širši od družinskega konteksta, zaznamoval je celotno družbo." (Wang Xiaoshuai)
To je torej celoten seznam azijskih produkcij oz. koprodukcij. Če vas zanima celoten nabor filmov na letošnjem festivalu, tega najdete na povezavi tukaj. Med njimi je vsekakor veliko zanimivih in omembe vrednih naslovov. Katere si boste torej ogledali?